ВКонтакте


Новости

Пёс, который начал ходить после ДТП, ищет своих хозяев

В конце декабря, недалеко от остановки общественного транспорта «11 школа» в Полтаве, под колеса автомобиля попала собака.

Неравнодушные полтавчане спасли животное от верной смерти и доставили с переломами таза в ближайшую ветклинику, где она получила первую помощь. Там животному сразу дали кличку - назвали Лаки. На следующий день собаку отправили в другую ветклинику «ДокторZOO», где она находится и сейчас.

Як сліпого чотирилапого рятували від смерті у Полтаві

 

Вероніка Мельник, повертаючись додому, побачила біля свого будинку пухнастого пса-безхатька, який, бігаючи подвір’ям, натикався на кущі, стіни тощо. Піднявшись до своєї квартири, жінку не полишали думки про тварину, і ввечері Вероніка вирішила підгодувати собаку.


«Коли я вийшла, то побачила, що пес ще ходить подвір’ям. Погодувала. Собака почав відходити, і я побачила, що він взагалі нічого не бачить – об стіни постійно б’ється головою… потім він провалився у яму біля люку. Я його звідти витягла (пес не гарчав і не кусався, був спокійним). Потім пішла додому, бо дитина мала», - сказала жінка.

Полтавці долучилися до акції "Допоможи перезимувати чотирьохлапому другу"

 
У Полтаві розпочалася та триває акція "Допоможи перезимувати чотирьохлапому другу". Організаторами акції виступив центр захисту тварин "Юний Європеєць".
 
24 листопада учні полтавських шкіл та небайдужі полтавці долучилися до збору продуктів для пункту перетримки тварин.
 

У Полтаві школярі зібрали більше тонни продуктів для безпритульних тварин

У Полтаві школярі зібрали більше тонни продуктів для безпритульних тварин

Сьогодні у Полтаві відбувся фінал акції “Чотири лапи”, в ході якої школярі загальноосвітніх шкіл міста збирали харчі для тварин, які зараз перебувають на єдиному пункті перетримки безпритульних тварин у місті.

“В нашій школі вже 12 років працює загін волонтерів. Ми проводимо дуже багато різноманітних акцій. І я хочу сказати, що в нашій школі два дні проходила акція „Чотири лапи“, де ми збирали корм для безпритульних тварин. До цієї акції долучилися учні всієї школи. Нашими силами було зібрано 413 кілограм харчів”, — розповіла вчителька Полтавської ЗОШ № 19.

Загалом до акції долучилися школярі більшості навчальних закладів Полтави. За попередніми підрахунками, кількість зібраних продуктів становить близько півтори тонни.

Наразі в пункті перетримки знаходиться близько ста тварин.

В Полтаве школьники собрали продукты питания для бездомных животных

Беспризорные животные очень нуждаются в продуктах питания, особенно в холодную пору года. Поэтому в Полтаве состоялась уже традиционная ежегодная акция по сбору продуктов питания для животных.

Пакеты с крупами, овощами, кормом и подстилками привезли на единственный пункт передержки животных на улице Нижнемлынской школьники со всего города.

DSC_0023

У КТП-1628 розширять штат, щоб опікуватися безпритульними тваринами.

Декілька штатних одиниць введуть при КТП-1628, які будуть займатися реєстрацією, стерилізацією, перетримуванням та відпуском бездомних тварин у Полтаві.

Таку пропозицію озвучив заступник міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко у відповідь на прохання голови Полтавської обласної благодійної організації «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» депутата міської ради Майї Матвєєвої створити комунальне підприємство, яке б опікувалося безпритульними тваринами, зокрема, зменшенням популяції їх гуманним шляхом.

Олексій Чепурко зазначив, що проблема безпритульних тварин на сьогодні у Полтаві є гострою і потребує негайного вирішення. Проте, створення окремого комунального підприємства, яке б опікувалось тваринами, не є наразі доцільним.

"У засіданні взяли участь секретар міської ради Оксана Деркач, начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Сінельник та інші компетентні у цьому питанні особи", - повідомили в Полтавській міській раді.

Мерія дозволила створити стерилізаційний центр для безпритульних тварин у Полтаві.

Депутати міської ради дозволили створити стерилізаційний центр для безпритульних тварин на вулиці Заводській. А з бюджету для КАТП-1628 виділили 600 тисяч роботу з вуличними тваринами.

24 лютого на постійній депутатській комісії з питань економічної політики керівник управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Сергій Сінельник повідомив, що близько 600 тисяч гривень мають виділити КАТП-1628. Ці гроші, зокрема, підуть на придбання засобів відлову, на вакцинацію, стерилізацію, а також на розробку проекту будівництва притулку для тварин.

Депутати міськради виділили кошти для безпритульних тварин

Одним із головних маркерів емоційно та морально зрілого і здорового суспільства вважається ставлення до тварин, зокрема й безпритульних.

Як правило, у країнах з високим рівнем громадянської свідомості й відповідальності кількість чотирилапих «безхатьків» зведена до мінімуму, а за жорстоке поводження з тваринами законом передбачене суворе покарання.

В Україні Закон №3447 «Про захист тварин від жорстокого поводження» був прийнятий Верховною Радою України 22 лютого 2006 року. У 2014 році держава підписала Європейську конвенцію «Про ставлення до безпритульних тварин», що мала на меті скорочення кількості бродячих собак та котів гуманним шляхом, тобто через стерилізацію. Інший аспект конвенції – захист тварин від жорстокості.

Проте на сьогодні проблема захисту безпритульних тварин та їх скорочення шляхом стерилізації залишається актуальною для нашої країни, і Полтава не виняток. Завдяки благодійним та громадським організаціям, а також просто небайдужим людям ця проблема в місті все ж потроху розв'язується.

Нещодавно в місцевих зоозахисників з'явився нарешті серйозний привід для радості: на п'ятому пленарному засіданні другої позачергової сесії міськвиконкому сьомого скликання депутати одноголосно підтримали внесення змін до «Програми регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин у м. Полтава на 2012–2016 рр.». У порядку денному сесії це питання було 52-м.

Що ж хорошого слід очікувати від цього рішення, нам розповіла ініціатор згаданої Програми, голова наглядової ради центру захисту живої природи «Юний європеєць» Майя МАТВЕЄВА, депутат міської ради.

Полтавські школярі принесли їжу тваринам, які не мають власника.

Харчі призначалися для тварин, які перебувають на пункті перетримки бездоглядних тварин.

27 листопада школярі Полтави привезли їжу на пункт перетримки бездоглядних тварин КАТП-1628 (вул. Нижньомлинська, 33а). Акцію координувала директор Полтавського центру захисту живої природи «Юний європеєць» Майя Матвеєва. За її словами, три роки назад школярі принесли на пункт 420 кілограмів крупи, а в 2012 році — вже 720 кг.

Як в Полтаві шукають господарів чотирилапим.

Віддаючи тварину людям, які обіцяють влаштувати її в добрі руки, не завжди можна бути впевненим, що вона знайде інший дім.

По вулиці Чапаєва у Полтаві стоять люди, які пропонують віддати тварин в добрі руки. Цуценята знаходяться в манежах. Ми підійшли до однієї з жінок, яка відмовилася називатися, в манежі вона тримала цуценят. Жінка розповіла, що деяких тваринок їй приносять люди, деяких вона сама підібрала, а інших їй приносять активісти Полтавського центру захисту живої природи «Юний європеєць». Жінка говорить, що тварин їй можна принести та обрати собі домашнього улюбленця безкоштовно.